Taryfa g12

g12

Co to jest taryfa g12
Jest to taryfa specjalnie przeznaczona do gospodarstw domowych. Nie bez znaczenia została tak nazwana. Skrót g12 pochodzi od trzech składowych:

g12
  • g oznacza gospodarstwo domowe
  • 1 oznacza taryfę dla klientów, których domostwo nie przekracza mocy umownej wynoszącej czterdzieści kilowatów
  • 2 oznacza taryfę dwustrefową czyli inna stawka za jedną kilowatogodzinę będzie obowiązywać w dzień, a inna w nocy
    Należy wziąć pod uwagę, że w zależności od dostawcy prądu godzinę stref mogą się różnić. Wielu też oferuje promocje, dzięki którym tańszą stawkę można płacić również w wybranych godzinach popołudniowych. Podsumowując, g12 jest to dwustrefowa taryfa specjalnie przeznaczona dla gospodarstw domowych.

Jak wybrać najniższą i najlepszą oferte

Szukając odpowiedniego dostawcy energii elektrycznej należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Warto przeanalizować kiedy najwięcej się z niej korzysta. Wielu dostawców tej usługi oferuje promocje dla nowych klientów w postaci dodatkowych stref czasowych popołudniu, kiedy cena za korzystanie z prądu jest niższa. Opłaty jakie pobierają dostawcy to przeważnie opłata za energię czynną oraz opłata handlowa. Reszta opłat znajdujących się na rachunku są głównie opłatami za dystrybucję., pobierane przez dostawcę prądu. Zanim zapadnie decyzja o wyborze konkretnego operatora sieci należy sprawdzić i porównać oferty innych dostawców prądu w taryfie g12. Ważny, aby porównywać ceny netto z cenami netto, a ceny brutto z cenami brutto. Wtedy wyniki są najbardziej miarodajne i rzeczywiście mogą ułatwić wybór. Nie bez znaczenia będzie też jakość kontaktu z operatorem. W tym celu najlepiej zadzwonić na infolinię. Czas oczekiwania na połączenie jest bardzo ważny choćby w przypadku jakichkolwiek awarii czy przerwach związanych z dostawą prądu do domu. Jeśli jednak usługa nie będzie spełniała oczekiwań, można bez problemu oraz nie ponosząc żadnych kosztów zmienić dostawcę prądu. Oczywiście wszystko zależy również od umowy, którą gospodarstwo domowe jest związane z operatorem.

Related Post